12 Ekim 2012 Cuma

Bourjois Göz Makyajı Temizleyicisi ile Fırça Temizliği

Bourjois'nın göz makyajı temizleyicisini pek beğenmemiştim, hem göz kalemi ve maskarayı pek çıkaramıyor hem de fazla yağlı. Ben de bu kocaman şişeyi değerlendirmek için başka bir yol buldum. Fırçalarımı temizliyorum bununla.
Şişeyi çalkalayıp bir pamuğun üzerine bir miktar döküyorum, sonra fırçayı pamuğa bastıra bastıra temizliyorum. 


Fotoğraftaki Maybelline'in pudra fırçası. Hem kılları çok sert hem de daha ilk kullanımdan kıl dökmeye başladı. Bu fotoğrafta çok belli olmuyor ama her temizlemede de bir sürü kıl dökülüyor. Sanırım sonunda dımdızlak kalacak. Bu vesileyle Maybelline'in fırçalarına olan memnuniyetsizliğimi de dile getirmiş oldum :)Elf'in allık fırçası. 3 yıldır kullanıyorum, doğdu düzgün kıl dökmedi bile. Çok memnunum ama eskidi, değiştirme zamanı yaklaşıyor ;)
Elf ve Avon'un far, Maybelline'in kapatıcı fırçası. Elf'in far fırçasını da yıllardır kullanıyorum ve bi yamuğunu görmedim, adamların fırçaları cidden çok başarılı.

Fırçaları iyice temizledikten sonra bir de suyla yıkıyorum, kağıt havluyla bir kez daha siliyorum ve kurumaya bırakıyorum. Tertemiz oluyorlar. Şimdilik özel fırça temizleyici sıvılara gereksinim duymuyorum ;)

9 yorum:

 1. Fırca temizligi hakkında dedıklerını denedim ve cok memnum kaldım. Yalnız ben nivea'nın cilt temizleme jelini kullanarak direkt yıkadım fırcalarımı cok iyi oldu,cokta güzel oldu :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. şampuanla yıkayanı gördüm de cilt temizleme jeliyle yıkayanı ilk kez görüyorum :)

   Sil
 2. Fırcaları yuzumuze kullanıyosak yuz temizleme jeli sampuandan daha mantıklı bence :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. fırça dediğin şey bir demet "kıl" ise şampuan daha mantıklı :))

   Sil
 3. Yukarıda ki kareleri gördükten sonra farkettim ki benim de fırçalarımı yıkamanın zamanı gelmiş :)
  Sevgilerimle..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. fırçaları birkaç hafta bile kullansan bu hale geliyor, şimdiden kolay gelsin :))

   Sil
 4. 'cilt' dedigin sey cok onemli ve hassas ıse, bı yumak kılı dandik sampuanlarla yıkanmak yerıne jel ile temızlemek daha saglıklı :)

  YanıtlaSil
 5. ;) Çok güzel gelmiş canım aklına ;)
  Süpsüpersin ! ;)

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

ShareThis